3 medale w drużynowych Mistrzostwach Polski dla klubu BKT Advantage Bielsko-Biała

Podsumowanie Drużynowych Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych

W miniony weekend (11-13.09.2015) na kortach całej Polski odbywały się finały Drużynowych Mistrzostw Polski chłopców i dziewcząt w kategoriach skrzaty, młodzicy, kadeci i juniorzy. W finałach wystąpiły trzy drużyny z BKT Advantage Bielsko – Biała. W kategorii skrzatek w Olsztynie zagrały Karolina Bartusek, Maja Stokłosa, Karina Gustowska, Weronika Domańska i Justyna Grzegorzek. Poza Karoliną, która już kilkakrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski dla reszty zawodniczek był to debiut w tak prestiżowych zawodach. W ćwierćfinale Bielszczanki spotkały się z drużyną Olimpii Poznań i pewnie zwyciężyły 5:1 awansując do półfinału. Tutaj spotkały się z zeszłorocznymi mistrzyniami z Promasters Szczecin. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu nasze dziewczęta uległy 2:4. W meczu o brązowy medal Bielszczanki nie dały żadnych szans zawodniczkom Legii Warszawa zwyciężając 6:0 i zapewniając sobie brązowy medal.

W kategorii młodziczek Bielszczanki na własnych kortach obroniły tytuł mistrzowski! W składzie Aleksandra Wierzbowska, Aleksandra Nadajewska, Zofia Podbioł, Nadia Częścik i Laura Duhl. W fazie medalowej pokonały zawodniczki z Legii Warszawa 6:0. W meczu finałowym nie dały szans koleżankom z ChTT Chorzów zwyciężając 5:1.

W kategorii kadetek w finałach w Inowrocławiu wystąpiły: Magda Zajda, Beata Światłoń, Kamila Nowak i Gosia Stępień, które w dramatycznych okolicznościach wywalczyły srebrny medal. Dziewczyny bez problemów awansowały do półfinału, w którym spotkały się z faworytem turnieju PKT Pabianice. Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji, Kamila Nowak grała z wysoką gorączką, ale nasza drużyna zwyciężyła 4:2. W finale zawodów Bielszczanki spotkały się z gospodarzem zawodów Goplanią Inowrocław. Po dramatycznym spotkaniu wynik brzmiał 3:3 i trzeba było liczyć sety. Wygrała Goplania jednym setem L

W klasyfikacji medalowej BKT Advantage Bielsko-Biała zajęło trzecie miejsce za takimi potęgami jak Legia Warszawa i AZS Poznań. Jest to historyczny sukces nie tylko bielskiego tenisa ale całego sportu. Kiedy ostatnio bielski zespół w jakimkolwiek sporcie pokonał Legię Warszawę 6:0 ?

 

 

Klub

Złoto

Srebro

Brąz

Razem

1. Legia Warszawa

3

0

1

4

2. AZS Poznań

2

0

0

2

3. Advantage BB

1

1

1

3

4. Goplania Inowrocław

1

0

0

1

5. Sport Olsztyn

1

0

0

1

6. Górnik Bytom

0

3

0

3

 

Medale zdobyło 16 klubów.

Wszystkim zawodniczkom, opiekunom, rodzicom i sponsorom serdecznie dziękujemy za trzy dni wspaniałej walki i niezapomnianych emocji!!!