Australian Open : Maja i Iga w półfinale!

Maja Chwalińska w parze z Igą Świątek pokonały dziś nad ranem Amerykańską parę Johnson/Mossmer 6/2, 7/5 i awansowały do półfinału Australian Open. To największy sukces polskiego juniorskiego tenisa od czasów sióstr Radwańskich czyli ponad 10 lat! A może być jeszcze lepiej. Jutro utalentowane Polki zagrają z parą Nagata (JPN)/ Naklo(THA) o wielki finał turnieju Wielkiego Szlema!! Trzymamy mocno kciuki

Świetną passę podtrzymuje polska para Maja Chwalińska/ Iga Świątek w Australii. Po zwycięstwie w Traralgon dziś w nocy dziewczyny awansowały do ćwierćfinału Australian Open po zwycięstwie nad parą: Cho (TPE)/ Naito (JPN) rozstawioną z numerem 7: 6/3, 6/4. Jutro nad ranem zagrają o półfinał z Amerykankami Johnson/ Mossmer.

Pierwsze zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema odniosła dziś w nocy Dąbrowianka Maja Chwalińska. Podopieczna Pawła Kałuży w parze z Igą Światek pokonała w pierwszej rundzie gry podwójnej Junior Australian Open parę Australijską Mays/Popovic 6/2, 6/2. Jutro Polki zagrają z parą Cho(TPE)/Naito(JPN).
To pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo w historii startów Mai i naszego klubu, więc zapamiętamy je na długo

Nie udało się sprawić niespodzianki. W debiucie Wielkiego Szlema Maja Chwalińska musiała uznać wyższość, rozstawionej z numerem 3, Chinki Xiyu Wang przegrywając po wyrównanym meczu 7/5, 2/6, 3/6. Dziś w nocy Maja będzie miała szansę na poprawę humoru w turnieju gry podwójnej,w którym występuje z Igą Światek. Polki spotkają się dziś w nocy z Australijkami: Mays/Popovic.