Liga rusza już 23 kwietnia na kortch otwartych (od tego roku korty są oświetlone)

Aktualna lista graczy

UWAGA: Na kortach otwartych można grać tylko w obuwiu tenisowych typu Allcourt lub Clay

Na kortach krytych można grać tylko w dobrym jakościowo obuwiu tenisowym typu non-marking (nie pozostawiającym śladów). Najlepiej typu allcourt renomowanych marek: Head, Wilson itp. Każdy gracz przed wejściem na kort będzie proszony o test obuwia na specjalnie przygotowanym kawałku nawierzchni.

W lecie planujemy rozegranie 4 kolejek.

Grupy 6 osobowe (za wyjątkiem ostatnich grup, które mogą być większe). Do rozegranie 5 meczy w 6 tygodni

Przydział graczy do ligi wg rankingu ELO. Gdy ktoś nie grał wcześniej w lidze, to przepisywany jest ranking ELO z Grand Prix Beskidów lub ranking ELO z ATŚ.

Promocyjna cena kortów na mecze ligowe w sezonie letnim - 25 zł/h, czyli 12,5 zł od osoby. Nie ma dopłaty do światła. Dopłata do hali - 20 zł/h, czyli 10 zł od osoby.

Z założenia mecze w sesji letniej rozgrywane są na kortach otwartch, ale za obopólną zgodą graczy mecz może być rozegrany na kortach krytych. Dopłata do hali wynosi 20 zł/h, czyli 10 zł za osobę. Jeżeli mecz zacznie się na kortach otwartych, to może być kończony na hali pod warunkiem, że gracze mają drugą parę czystego obuwia tenisowego.

Wpisowe 125 zł na 10 h. Każda dodatkowa godzina w najniższych ligach, które mogą liczyć więcej nież 6 osób to 12,5 zł od osoby za 1 h gry.

Cykl trwa równo 6 tygodni - na zakończenie cyklu 2 osoby awansują, a 2 spadają.

Uwaga: Wyjątek, to sytuacja, kiedy jeden z zawodników grupy 6 osobowej nie rozegra żadnego spotkania. W tym momencie organizator turnieju może podjąć decyzję o spadku 4 i 5 uczestnika (6 uczestnik nie jest uwzględniany do spadku jeżeli jest całkowicie wykreślony z ligi). W tym momencie może zostać przydzielona dzika karta zupełnie nowej osobie. W przypadku nie przydzielenia dzikiej karty z niższej ligi awansuje jedna osoba.

W przypadku zawodników posiadających taką samą ilość punktów o awansie lub utrzymaniu decyduje:

1. Ilość wygranych spotkań

2. Ilosć rozegranych spotkań

3. Bezpośrednie spotkanie.

Wyjątek może mieć miejsce  I kolejka, kiedy to w przypadku dojścia dużej ilości nowych graczy mogą być stworzone równorzędne ostatnie ligi.

Harmonogram kolejek:

1 runda: 23 kwiecień - 3 czerwiec

2 runda: 4 czerwiec- 15 lipiec

3 runda: 16 lipiec - 26 sierpień

4 runda: 27 sierpień - 6 październik

6 lub 13 październik  - wstępne terminy zakończenia ligi z rozdaniem pucharów, turniejem i imprezą na zakończenie

Zapewniamy najniższe ceny na mecze ligowe i przeciwników o podobnych umiejętnościach.

Wpisowe na każdy cykl to 125 zł od uczestnika (płatne najpóźniej w dniu rozpoczęcia nowego cyklu) na recepcji lub przelewem na konto:

Sports Advantage S.A: 18 8437 0002 0090 0900 1527 0001 tytułem: karnet na korty liga I edycja

W ramach tego każdy gracz ma do dyspozycji 5 godzin na hali na kortach otwartch.

W przypadku kontuzji jednego z graczy, godziny w ramach nie rozegranych meczy pozostałych graczy mogą być przeznaczone na trening z jednym z trenerów BKT (opłacony kort) lub sparing z innym uczestnikiem ligi.

Na każdy mecz przypada 2 h kortu. Mecz może być rozgrywany na raty (1h + 1h), ale nie może być rozbity na więcej niż dwa dni. Tak więc prosimy zarezerwować sobie tak korty, żeby rozgrywać spotkanie maksymalnie w ciągu dwóch dni.

Tak więc zapewniamy 10 h gry (5 meczy) na hali za 125 zł.

Gramy do 2 wygranych setów. Trzeci set standardowo to super-tiebreak, ale, jeżeli zawodnicy dysponują czasem, to mogą umówić się, że grają pełnego trzeciego seta.

Punktacja: wygrana w dwóch setach - 3 punkty dla zwycięzcy; wygrana w 3 trzech setach - 2 punkty dla zwycięzcy i 1 dla pokonanego.

Tak więc walczymy o każdego seta.

W systemie klasyfikacji ELO ważny też jest bilans gemów, tak więc warto walczyć o każdego gema.

Meczy rozgrywane mogą być w godzinach 7:00 – 16:00 i 20:00 – 23:00. W godzinach 16:00 – 20:00 mecze mogą być rozgrywane w przypadku wolnych kortów. Taka rezerwacja będzie mogła być zrobiona po otrzymaniu wiadomości w formie sms o wolnym korcie.

Osoby, które będą dołączały do ligi, będą dopisywane do końcowych lig, chyba że otrzymają dziką kartę i zastąpią osobę, która zrezygnuje z gry.