Brązowy medal Oli Nadajewskiej na Mistrzostwach Polski kadetek

Brązowy medal Mistzrostw Polski Oli Nadajewskiej

Początek roku zarezerwowany jest na krajowy championat we wszystkich kategoriach wiekowych. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii do lat 16. Na rozgrywanych w Toruniu Mistrzostwach Polski Kadetów i Kadetek klub BKT Advantage reprezentowały etatowe zawodniczki : Ola Nadajewska i Zosia Podbioł. Zabrakło Mai Chwalińskiej, która z powodzeniem rywalizowała w turnieju ITF G4 w Sztokholmie.

W turnieju gry pojedynczej Zosia Podbioł trafiła już w pierwszej rundzie na jedną z faworytek, koleżankę ze złotej drużyny młodziczek, Olę Wierzbowską. Po bardzo dobrym meczu nieznacznie uległa Oli 4/6, 3/6. Ola Nadajewska bez problemu pokonała dwie pierwsze przeszkody w turnieju Magdę Wawrowską (Morelowa TC Warszawa) 6/1, 6/1 oraz rok młodszą, zdolną Zuzię Szczepańską (Masters Inowrocław) 6/1, 6/4. W walce o medal uległa niestety Marcie Jaśkiewicz (AZS Łódź) 3/6, 0/6.

W turnieju gry deblowej Ola zagrała w parze z Julią Wędrochą (ChTT Chorzów). W pierwszej rundzie miały wolny los, a w ćwierćfinale pokonały parę z Gdańska Mattik/Zurawska 6/3, 6/0 czym zapewniły sobie brązowy medal. Niestety w walce o finał po ciężkim meczu uległy parze Kubka/Wierzbowska 7/6, 0/6, 2/10. Również Zosia Podbioł w parze Wiktorią Uzarek (Sopot Tenis Club) dotarły do ćwierćfinały po pokonaniu sióstr Chmielowskich z Kędzierzyna 6/4, 6/7, 10/5. Niestety w walce o medal uległy parze Bednarczyk/Kunat 1/6, 4/6.