Dobry początek sezonu udziałem tenisistów BKT Advantage B-B

Udany początek sezonu letniego zawodników Advantage Bielsko-Biała

W minionym tygodniu na kortach całej Polski zainaugurowano sezon letni na kortach otwartych. Odbyły się pierwsze turnieje w kategoriach młodzieżowych. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy bielskiego klubu. W ogólnopolskim Turnieju Juniorów w Zabrzu do finału dotarł 16-letni Mikołaj Wrzoł, który po drodze pokonał kilku starszych, bardziej utytułowanych rywali. W ćwierćfinale pokonał rozstawionego z numerem 1 Charlesa Berszakiewicza (KS Kryspinów) 2/6, 6/4, 7/6 (5). W półfinale ograł Wiktora Radwana (Górnik Bytom) 7/6(5), 6/4. W finale nie dał już rady Łukaszowi Kozielskiemu przegrywając 3/6, 2/6. W grze podwójnej w parze z Jakubem Grzegorczykiem chłopcy dotarli do półfinału.

W tych samych zawodach do finału gry podwójnej dotarła Magda Zajda w parze z Adą Komorowską.

W Chorzowie odbył się turniej młodzików Super Serii (najwyższej po MP), w którym świetnie zaprezentowała się Ola Nadajewska. W grze pojedynczej Ola dotarła do finału po drodze pokonując: Zuzannę Krygier (AZS Poznań) 6/1, 6/1, Magdę Hędrzak (Górnik Bytom) 6/2, 7/6(4) i Dominikę Szczotkę (NST) 2/6, 6/2, 7/6(5). W finale nie dała rady również po heroicznej walce Julii Wędrosze (ChTT Chorzów) przegrywając nieznacznie 1/6, 6/4, 6/7 (5).

Za to w grze podwójnej Ola w parze z Julią nie miały sobie równych i zwyciężyły w turnieju nie tracąc po drodze nawet seta.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy sukcesów w nadchodzących turniejach międzynarodowych J