Dominacja bielskich tenisistek na turnieju w Rudzie Śląskiej

Udany turnieju skrzatów w Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej odbył się OTK skrzatów, w którym wystąpiło liczne grono zawodników BKT Advantage BB: Szymon Kaszowski, Zuzia Kosowska, Weronika Domańska, Maja Stokłosa, Justyna Grzegorzek, Karina Gustowska i Patrycja Niewiadomska. Ilość przeszła w jakość, nasz narybek zaprezentował się bardzo obiecująco w gronie rówieśników z całego kraju.

Świetne zawody w turnieju chłopców rozegrał 10-letni Szymon Kaszowski, który dotarł do ćwierćfinału. Po drodze pokonał Bartosza Surudo (Promasters Szczecin) 4/6, 6/1, 11/9 i Jakuba Kawałkowskiego (Dwójka Zielona Góra) 6/3, 3/6, 10/5. W ćwierćfinale nie dał już rady najwyżej rozstawionemu,  starszemu o rok Martynowi Pawelskiemu (Mostostal Zabrze) 1/6, 1/6. W turnieju gry podwójnej Szymon w parze z Tomaszem Berkieta dotarli do półfinału, w którym również musieli uznać wyższość najwyżej rozstawionej pary Pawelski/ Sopoliński.

W turnieju dziewcząt do ćwierćfinału dotarły aż cztery nasze dziewczyny. W nim 10-letnia Weronika Domańska musiała uznać wyższość najwyżej rozstawionej Karoliny Bartusek 1/6, 0/6, a Justyna Grzegorzek uległa w bratobójczym meczu Karinie Gustowskiej 1/6, 2/6. Do półfinału dotarła również Maja Stokłosa po zwycięstwie nad Natalią Turczuk (Olimpia Poznań) 7/5, 6/1. W półfinale Karolina Bartusek pokonała Karinę Gustowską 6/0, 6/2, a Maja Stokłosa pokonała Xenię Lipiec (KT Kędzierzyn) 6/1, 7/5. W finale Karolina Bartusek pokonała Maję Stokłosę 6/1, 6/1.

W turnieju gry podwójnej do półfinału dotarły aż trzy „nasze pary”: Patrycja Niewiadomska(BKT)/ Julia Pawlik (MKT Łódź), Karina Gustowska(BKT)/ Karolina Bartusek (Mostostal Zabrze) i Maja Stokłosa(BKT)/Weronka Domańska (BKT). W finale para Bartusek/Gustowska pokonała parę Stokłosa/Domańska 6/0, 6/2.

Gratulujemy naszym zawodnikom świetnego turnieju.