Dominacja bielszczanek na turnieju skrzatów w Bielsku

WTK skrzatów na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała

W dniach 26-27.09.2015 na kortach BKT Advantage odbył się kolejny turniej wojewódzki skrzatów. W zawodach wystartowało 32 zawodników i zawodniczek.

Turniej dziewcząt zdominowały zawodniczki BKT Advantage. Turniej rozgrywany był systemem grupowym. Po rozgrywkach eliminacyjnych do grupy grającej o miejsca 1-3 awansowały Patrycja Niewiadomska (BKT), Justyna Grzegorzek (BKT) i Zofia Bukowiec (ChTT Chorzów). Zwyciężyła Justyna przed Zofią i Patrycją.

W turnieju gry podwójnej zwyciężyła para Niewiadomska/Grzegorzek (BKT) po zwycięstwie nad parą Bukowiec/Kosowska (BKT) 6/3, 6/0.

W turnieju chłopców główne trofea powędrowały do zawodników przyjezdnych niemniej jednak nasz narybek walczył dzielnie. 8-letni Mikołaj Migdalski nie sprostał Kajetanowi Kucharczykowi (Nadwiślan Kraków) 2/6, 2/6. 9-letni Kuba Jędrzejczak był bliski sprawienia niespodzianki i pokonania drugiego rozstawionego Wojtka Górniaka (Beskidy Ustroń). W pierwszym secie nie wykorzystał kilku piłek setowych i ostatecznie uległ  6/7, 2/6. Szymon Kaszowski po emocjonującym meczu uległ Janowi Wieczorkowi (Silesia Bytom). Do finału awansowali Nikodem Barcik (Servicom Tychy) i Nikodem Pasieka (Happy Match Radzionków). Wygrał Nikodem Barcik 6/4, 6/1.

W grze podwójnej zwyciężyła para Okrzesik/Kubalka (MKS Andrychów) po zwycięstwie nad parą Górniak(Beskidy Ustroń)/Barcik 6/1, 2/6, 10/7.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne zawody.