Dominacja tenisistek BKT na turnieju OTK w Bielsku-Białej

Dublet Laury Duhl

W dniach 27-29.02 na kortach BKT Advantage Bielsko- Biała odbył się OTK młodzików. Tradycyjnie fantastycznie spisały się nasze zawodniczki. W turnieju gry pojedynczej BKT Advantage Bielsko –Biała reprezentowały: Karina Gustowska, Nadia Częścik, Laura Duhl, Maja Stokłosa i Partycja Niewiadomska. Pecha miała Karina Gustowska, która powracająca po chorobie trafiła na rozstawioną z numerem jeden Alicję Niedźwieńską. Uległa jej, jednak skóry łatwo nie sprzedała. Pozostałe zawodniczki awansowały do ćwierćfinału. Szczególnie pozytywnie zaskoczyły nas najmłodsze zawodniczki Patrycja Niewiadomska i Maja Stokłosa. Na tym etapie Maja uległa Alicji Niedźwieńskiej 4/6, 4/6, a Partycja uległa koleżance klubowej Nadii Częścik 2/6, 2/6. Laura Duhl pokonała Julię Pawlik (MKT Łódź) 6/2, 6/3. W półfinałach Laura pokonała Karolinę Bartusek (Mostostal Zabrze) 7/5, 7/6, a Nadia uległa Alicji Niedźwieńskiej 1/6, 2/6. W finale Laura Duhl okozała się lepsza od Alicji 6/0, 3/6, 6/3.

W turnieju gry podwójnej dominowały również nasze zawodniczki. W finale zwyciężyła para Duhl/Bartusek po pokonaniu pary Gustowska/Częścik 6/2, 6/0.

Tym samym Laura Duhl okazała się nie do pokonania. Laura, dla której był to czwarty turniej w Polsce nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Zwyciężyła w dwóch turniejach OTK kadetów i młodzików oraz odniosła zwycięstwa w DMP i HDMP młodzików.

Gratulacje.