Kolejne sukcesy tenisistów BKT na kortach całej Polski

Raport z kortów: sukcesy zawodników Advantage  na kortach całej Polski

W miniony weekend na kortach całej Polski odbyło się kilka turniejów ogólnopolskich, w których sukcesy odnosili zawodnicy BKT Advantage Bielsko –Biała.

W Sobocie koło Poznania odbył się OTK seniorów i seniorek, w którym dobrze zaprezentowała się 16-letnia Magda Zajda, która dotarła do półfinału. W ćwierćfinale pokonała Martę Dybę (Piekary Śląskie) 3/6, 6/2, 6/3. W półfinale nie dała rady Anastasii Shoshinie (Angie Kerber Puszczykowo) 2/6, 3/6.

W Piekarach Śląskich odbył się OTK kadetów. Głównym faworytem zawodów był Mikołaj Wrzoł (1), który bez większych problemów dotarł do finału, pokonując Karola Wyrąbkiewicza (Tęcza Kielce) 6/1, 6/2 oraz Jana Rosę (NST) 6/0, 6/1. Niestety w finale musiał poddać mecz po przegraniu pierwszego seta 1/6. Zwyciężył za to w turnieju gry podwójnej w parze z kolegą klubowym Michałem Czechem.

W Krakowie odbył się zaś OTK młodzików. W turnieju tym dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy: Nadia Częścik, Jakub Pala i Andrzej Kuś. Jakub Pala pokonał Bartosza Szczygła (Winner Kraków) 6/0, 6/2, ale uległ Gabrielowi Bilińskiemu (Korona Kielce) 3/6, 1/6. Andrzej Kuś pokonał Michała Marchewkę (Radość Warszawa) 4/6, 6/3, 6/1 ale uległ rozstawionemu z numerem jeden Maksowi Pawlickiemu z DeSki Warszawa 3/6, 2/6. Nadia Częścik pokonała Olę Szmidt 4/6, 6/2, 7/6(5) ale uległa Oli Lewandowskiej (ChTT Chorzów) 3/6, 0/6.

W Warszawie grały w OTK skrzaty. Bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Domańska. Weronika w pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej pokonała Zuzannę Twarowską (Legia Warszawa) 6/0, 6/4, w ćwierćfinale zwyciężyła Nicole Carpenter (MKT Łódź) 4/6, 6/1, 10/8. W półfinale nie dała już rady starszej Laurze Koralnik (Okęcie Warszawa) 2/6, 0/6.

Gratulujemy dobrych występów.