KOLEJNE SUKCESY ZAWODNIKÓW ADVANTAGE

Lato w pełni, ale zawodnicy Advantage BB nie mają chwili wytchnienia. W ostatni weekend  (9 - 11.07.2016) ponownie startowali z sukcesami w turniejach ogólnopolskich. W najmłodszej kategorii skrzatów świetnie spisała się Weronika Domańska (BKT), która zwyciężyła w turnieju gry podwójnej w parze z Zuzią Bednarz (Olimpia Poznań) oraz dotarła do finału gry pojedynczej w turnieju Top Tenis Cup 2016 w Lubinie. W singlu pokonała Kamilę Ostrowską (Sportakus Wrocław) 6/0, 6/1, Martę Nadajewską (Challenge Piotrków) 6/0, 6/1 oraz Zuzannę Pawlikowską (AZS Wrocław) 2/6, 6/1, 10/4. W finale uległa Marii Szymańskiej (Promasters Szczecin) 3/6, 3/6.

W turnieju młodziczek w Kielcach nie miała sobie równych Karina Gustowska (BKT), która zwyciężyła zarówno w singlu jak i w deblu w parze z Urszulą Nebelską (MKT Łódź). Dobrze spisała się również Maja Stokłosa (BKT), która zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej. Karina pokonała Paulinę Bator (Korona Kielce) 6/0, 6/1, Milenę Domagałę (Gemik Kielce) 6/1, 7/5, Maję Stokłosę (BKT) 6/3, 6/1 i w finale Karolinę Mazurek (Tenis 24 Kraków) 6/2, 6/4.

W OTKkobiet i mężczyzn w Zabrzu dobre 4 miejse zajął Mikołaj Wrzoł (BKT). Szymon Bandura (BKT) był 10 a Paulina Kostka (BKT) 11. Mikolaj w grupie  eliminacyjnej pokonał Marcina Morawskiego 6/3, 6/2 , Jakuba Grzegorczyka 6/2, 2/6, 10/4 i Wojtka Marka w.o. Niestety w grupie finałowej uległ bardziej doświadczonym rywalom: Danil Tsebrenko 5/7, 1/6, Mateusz Piątek 1/6, 3/6 i Kamil Stach 5/7, 3/6