Magda Zajda w ćwierćfinale, a Mikołaj Wrzoł w półfinale na TE16 w Zabrzu

Udany występ zawodników Advantage BB w turnieju europejskim w Zabrzu

W Zabrzu odbył się kolejny turniej europejski drugiej rangi, tym razem kadetów(TE U 16 kat.2). W turnieju tym bardzo dobrze zaprezentowała się liczna reprezentacja BKT Advantage Bielsko – Biała.

W grze pojedynczej najlepiej wypadła Magda Zajda, która dotarła do ćwierćfinału. W pierwszej rundzie Magda pokonała Niemkę Vanesse Reinicke 6/0, 6/4. W drugiej nie dała szans innej Polce Natalii Komar 6/3, 6/0. Niestety w ćwierćfinale po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu uległa rozstawionej z numerem jeden, faworytce zawodów Ivanie Sebestovej z Czech 3/6, 6/2, 4/6. Tej samej Ivanie w pierwszej rundzie uległa Zosia Podbioł.

W turnieju chłopców nieźle wypadł Mikołaj Wrzoł, który w pierwszej rundzie pokonał Livina Juliusa Adomaviciusa 6/1, 6/3. W drugiej niestety uległ, po niewykorzystanych piłkach meczowych rodakowi Kacprowi Piekarkowi 7/5, 6/7(6), 2/6. W pierwszej rundzie odpadł Michał Czech.

Nieźle również wypadli nasi zawodnicy w grze podwójnej. Zosia Podbioł w parze z Julią Wędrochą pokonały w pierwszej rundzie niemiecką parę Krafczyk/Reinicke 4/6, 6/2, 10/7 lecz w ćwierćfinale uległy późniejszym triumfatorkom z Czech Sebestovej/Wojcikovej 1/6, 4/6. Mikołaj Wrzoł w parze z Bartoszem Łosiakiem dotarli do półfinału. Po drodze pokonali pary Skonieczny/Skutella 4/6, 6/4, 10/5 i Godek/Kolasiński 7/6, 6/1. W półfinale ulegli po ciężkim boju parze czesko-polskiej Dudek/Machac 6/1, 2/6, 9/11. Michał Czech w parze z Aronem Stajszczakiem odpadli w pierwszej rundzie.

Gratulujemy udanego występu naszym zawodnikom.