Maja Chwalińska i Iga Świątek Mistrzyniami Europy !!!

Maja Chwalińska Mistrzynią Europy w grze podwójnej !!!

W czeskim Pilźnie dobiegają końca Indywidualne Mistrzostwa Europy Młodzików. W reprezentacji Polski wystąpiła podopieczna Pawła Kałuży, Maja Chwalińska.

Turniej gry pojedynczej nie ułożył się po myśli Mai bowiem w drugiej rundzie musiała uznać wyższość Włoszki Federici Rossi. Do tej pory Maja spotkała się już z Włoszką dwa razy. W zeszłym roku przegrała podczas Longines Future Tennis Aces, natomiast w styczniu pokonała ją w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Tym razem uległa jej 3:6, 3:6.

W turnieju gry podwójnej Maja wystąpiła ze swoją „etatową” partnerką Igą Światek (Mara Warszawa). W pierwszej rundzie Polki otrzymały wolny los. W drugiej pokonały  parę niemiecką Luisa Meyer auf der Heide/ Anne Elisa Zorn 6/4, 6/2. W trzeciej rundzie nie dały szans Słowenkom Zivie Falkner/Sheili Glavas 6/1, 6/0. W ćwierćfinale okazały się lepsze od Słowaczek Romany Cisovskiej / Katariny Kuzmovej 6/1, 6/3. W półfinale pokonały parę francuską Ludmille Bencheikh/ Mylene Halemai 6/1, 6/3. W wielkim finale Maja i Iga okazały się lepsze od teamu włoskiego Federica Rossi/ Elisabetta Cocciaretto 6/2, 7/5!!! i zdobyły tytuł Mistrzyń Europy!!!!

To już trzeci medal Mai w rozgrywkach młodziczek na najwyższym szczeblu w Europie i drugi złoty. W styczniu zdobyła z drużyną Polski złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy w edycji zimowej, na przełomie czerwca i lipca brązowy medal DME edycji letniej i teraz złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy w grze podwójnej. To imponujący dorobek utalentowanej podopiecznej Pawła Kałuży, a już niebawem Maja weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w czeskim Prostejovie, więc pojawia się szansa na poprawę tego sporego dorobku.

Mai, rodzicom, trenerowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w jej karierę życzymy kolejnych milowych kroków w stronę zawodowego tenisa.

Gratulujemy również wspaniałego sukcesu Idze Świątek, która poza złotym medalem w grze podwójne, zdobyła również złoto w singlu. W finale Iga pokonała Rosjankę Pachkalevą 6:2, 6:1. Również serdeczne gratulacje składamy na ręce Wojtka Marka, który zdobył brązowy  medal w grze pojedynczej młodzików. Tak wielu utalentowanych zawodników jak w roczniku 2001 Polska chyba jeszcze nie miała.