Maja Chwalińska na Mistrzostwach Świata

Maja Chwalińska w finałach Mistrzostw Świata – ITF World Junior Tennis Finals

W najbliższy poniedziałek (3.08.2015) w czeskim Prostejovie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata czyli ITF World Junior Tennis Finals. W finałach wystąpią zespoły młodzików i młodziczek do lat 14 z całego świata, które będą walczyć o koronę Mistrza Świata! W tym roku o zaszczyt gry w finałach walczyły 173 zespoły z 96 krajów.

16 zespołów w kategorii chłopców i dziewcząt z 25 krajów wywalczyło awans do finałów poprzez ciężkie, regionalne kwalifikacje, w tym drużyna Polaków i Polek z Mają Chwalińską na czele.

Zawody rozpoczną się walką w cztero-zespołowych grupach. Zwycięzcy grup awansują do półfinałów, skąd już tylko dwa zwycięskie mecze będą dzielić drużyny od Pucharu Świata. Pokonani w grupach będą walczyć o miejsca 5-16.

Nas najbardziej interesować będzie rywalizacja wśród dziewcząt. Polki: Maja Chwalińska, Iga Świątek, Stefania Rogozińska – Dzik będą zaliczały się do grona faworytek. Najcięższymi przeciwniczkami wydają się Rosjanki  na czele z Anastazją Potapovą, ćwierćfinalistką tegorocznego Wimbledonu juniorek. Do grona faworytek pretendują również Amerykanki, Japonki czy Włoszki oraz jak zawsze groźne Czeszki.

Zapraszamy do śledzenia meczów, wyników na żywo na stronach: http://www.itftennis.com/juniors/home.aspxhttp://www.tkagrofert.cz/

Maja let the power be with You J