Międzynarodowe sukcesy Laury Duhl

Nasza zdolna 14-latka Laura Duhl rozpoczęła cykl turniejów Tennis Europe młodziczek silnym akcentem w Chorwacji w turnieju Zaba Cup (TE U 14 cat. 3). W turnieju gry pojedynczej w pierwszej rundzie pokonała Węgierkę Annę Punyi 6/0, 4/6, 6/0. Następnie nie dała szans Chorwatce rozstawionej z numerem 7 Sarze Zalukar 3/6, 6/2, 6/2. W kolejnej rundzie poradziła sobie z inną Chorwatką Andjelą Lopicic (11) 6/1, 6/1. W ćwierćfinale uległa najwyżej rozstawionej Słowaczce Anice Jaskovej 4/6, 4/6, która zwyciężyła w całym turnieju.  Jeszcze lepiej Laurze poszło w grze podwójnej. W parze ze Słowaczką Sarą Piatrovą dotarły aż do finału. Po drodze pokonały pary: Du Plancic/Zunic (CRO) 6/4, 6/1, Glanzer/Karner (AUT) 3/6, 6/0, 10/8, Meri/Papp (SVK/HUN) 6/2, 7/5. W finale uległy parze Jaskova/Vargova (SVK)2/6, 1/6.

Gratulujemy Laurze udanego turnieju i życzymy powodzenia w następnych. W tym tygodniu Laura startuje w czeskim Rakovniku w turnieju najwyższej kategorii: Bohemia Cafex Cup. W turnieju gry podwójnej wygrała już pierwszy mecz. W parze z Laurą Piatrovą (SVK) pokonały Czeszki Novackova/Zytova 1/6, 6/4, 10/2. Dziś Laura rozpoczyna bój w turnieju gry pojedynczej z Czeszką Denisą Hunkovą (15). Trzymamy kciuki J