Mikołaj Wrzoł brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski

Mikołaj Wrzoł, zawodnik klubu BKT Advantage B-B, grając jako zawodnik wypożyczony, zdobył wraz z klubem UKS Beskidy Ustroń brązowy medal drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Mistrzostwa Polski w tej kategorii rozrywane były w Bytomiu. Mikołaj grał na trzeciej rakiecie. Pozostali gracze to Łukasz Kozielski, Jakub Grzegorczyk oraz Antoni Kołłątaj. Kapitanem był Aleksander Panfil. W meczu o III miejsce, drużyna, której barwy reprezentował Mikołaj pokonała faworyzowaną Legię Warszawa 4:2. Mikołaj wygrał zarówno mecz singlowy, jak i deblowy w parze z Kubą Grzegorczykiem.

Ćwierćfinał: UKS Beskidy Ustroń – Centrum Bydgoszcz 4:2: Kozielski – Cieślewicz 7:5, 6:0; Grzegorczyk – Stajszczak 6:1, 6:2; Wrzoł – Skutella 6:3, 6:0; Kołłątaj – Sytkow 0:6, 0:6; Grzegorczyk/Kozielski – Cieślewicz/Stajszczak 6:1, 6:0; Kołłątaj/Wrzoł – Skutella/Sytkow 3:6, 6:1, 9:11;

Półfinały: AZS Poznań – Beskidy 6:0: P. Matuszewski – Kozielski 6:2, 6:1; Michocki – Grzegorczyk 6:2, 5:7, 6:2; Szymankiewicz – Wrzoł 6:3, 4:6, 6:2; M. Kwaśniewski – Kołłątaj 6:1, 6:0; Kwaśniewski/Matuszewski – Grzegorczyk/Kozielski 6:3, 7:5; Adamek/Kaczmarek – Kołłątaj/Wrzoł 6:3, 6:0;

O 3. miejsce: Beskidy – Legia 4:2: Kozielski – Pociej 6:2, 6:1; Grzegorczyk – Lainer 6:2, 6:3; Wrzoł – Lipiński 6:3, 6:2; Kołłątaj – Czakański 0:6, 1:6; Kołłątaj/Kozielski – Lainer/Pociej 3:6, 4:6; Grzegorczyk/Wrzoł – Czakański/Lipiński 6:4, 6:2.

Mikołaj razem z klubem z Ustronia zdobył brąz, a wypożyczona z Ustronia do naszego klubu Beata Światoń, wraz z naszymi dziewczętami zdobyła srebro Mistrzostw Polski w kategorii kadetek.