Mistrzostwa Śląska skrzatów na kortach BKT Advantage B-B

Weronika Domańska mistrzynią Śląska skrzatek !!!

W dniach 16-17 styczeń na kortach klubu BKT Advantege Bielsko-Biała odbyły się Mistrzostwa Śląska, w których wzięło udział ponad trzydziestu zawodników, z czego aż 16 reprezentowało klub BKT Advantage Bielsko-Biała.

W ćwierćfinałach dziewcząt zameldowało się aż 5 tenisistek naszego klubu: Weronika Domańska, Paulina Bąk, Zuzanna Kosowska, Zuzanna Wieliczka i Natalia Szczepaniak. Do półfinału awansowała Weronika Domańska i Natalia Szczepaniak. W półfinale Natalia niestety uległa Zofii Bukowiec (CHTT Chorzów) 6:7, 1:6. W drugim półfinale Weronika ograła Emilię Durską (KS Górnik Bytom) 6:3, 6:1.

W finale swoje rozstawienie w turnieju potwierdziła Weronka Domańska, która po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu ograła Zofię Bukowiec 6:7, 7:5, 11:9.

W grze pojedynczej chłopców do strefy ćwierćfinałowej dotarli: Jakub Jędrzejczak i Szymon Kaszowski. Niestety na tym etapie nasi zdolni reprezentanci musieli uznać wyższość przeciwników. Kuba uległ późniejszemu zwycięzcy całego turnieju Nikodemowi Barcikowi 3:6, 1:6, a Szymon musiał uznać wyższość Maciejowi Klasińskiemu 2:6, 2:6.

Pierwsze miejsce w turnieju zajął Nikodem Barcik (Servicom Tychy), który pokonał w finale w dwóch setach Alana Borkowy (KS Mostostal Zabrze)  6:3 6:2.