MP do lat 14 w Bytomiu: Trzy medale zawodniczek Advantage!

W Bytomiu dobiegły końca Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek. W zawodach tych świetnie spisały się zawodniczki Advantage Bielsko - Biała zdobywajac trzy medale : złoty - Laura Duhl w grze podwójnej, srebrny - Alicja Niedźwieńska - w grze pojedynczej i Laura Duhl - w grze pojedynczej. Występ ten dał nam znakomite drugie miejsce w klasyfikacji medalowej tuż za Merą Warszawa, która zdobyła dwa złote medale! W turnieju medale zdobywali zawodnicy 15 klubów!

W turnieju gry pojedynczej Laura Duhl pokonała Magdę Wawrowską (MTC Warszawa) 6/3, 6/0, Martynę Szynkowską (Sport Olsztyn) 6/1, 6/1 oraz Zuzannę Szczepańską ( KCT Masters) 6/4, 6/4. W półfinale uległa Oli Wierzbowskiej ( Olsza Kraków) 2/6 ,5/7. W drugim secie nie wykorzystała prowadzenia 4:0 i 40:15. Alicja pokonała Julię Bohm (Flota Gdynia) 6/1, 6/3, Martynę Szpakowską (GAT Gdańsk) 6/2, 7/6, Weronikę Ejsmont (Sport Olsztyn) 6/1, 6/3 i Karolinę Bartusek (Mostostal Zabrze) 6/4, 6/3. W finale uległa Oli Wierzbowskiej 6/7, 0/6.

W turnieju gry podwójnej para Duhl/Saska pokonały pary; Gustowska/Mazurek 6/1, 6/1, Formella/Kopel 6/2, 6/2, Bartusek/Smejlis 6/2, 6/0 oraz Wierzbowska/Szczepańska 1/6, 6/3, 10/7

Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek, którzy dzielnie walczyli :)