MP do lat 16 w Warszawie: Maja w podwójnej koronie! Srebro Oli w deblu :)

W Warszawie zakończyły się Mistrzostwa Polski kadetów i kadetek w tenisie. Klasą dla siebie w zawodach tych była Maja Chwalińska, która zdobyła dwa złote medale w grze pojedynczej i mieszanej z Wojtkiem Markiem z Górnika Bytom. Ponadto srebrny medal wywalczyła Ola Nadajewska w grze podwójnej w parze z Julią Wędrochą z ChTT Chorzów. Ten wspaniały występ dał Advantage Bielsko - Biała drugie miejsce w klasyfikacji medalowej tuż za Legią Warszawa, która zdobyła o jeden złoty medal więcej. Medale zdobywali reprezentanci 18 klubów!

Maja Chwalińska nie startuje już w turniejach do lat 16 przez co nie posiada polskiego rankingu. Dlatego też w Mistrzostwach tych musiała wystąpić w eliminacjach. Podopieczna Pawła Kałuży nie miała problemu z awansem do turnieju głównego: W 1 rundzie eliminacji pokonała Wiktorię Rutkowską (AZS Poznań) 6/2, 6/1, w drugiej Zuzannę Dziewięcką (Orzeł Wa-wa) 6/0, 6/0. W turnieju głównym nie dała szans Emmie Zakordoniec (Górnik Bytom) 6/2, 6/0, Ani Hertel (Legia) 6/1, 6/0, Oli Jeleń (Legia) 4/6, 6/2, 6/1, Stefanii Rogozińskiej-Dzik (Legia) 6/2, 6/1 oraz w finale Julii Oczachowskiej (Angie Puszczykowo) 6/1, 6/0. Wyniki mówią same za siebie!

W turnieju gry mieszanej para Chwalińska/Marek pokonała pary: Jaskiewicz/Marciniak 6/1, 6/3, Frankowski/Jeleń 6/0, 6/2 oraz w finale Pociej/Ziomber 6/0, 6/3.

W turnieju gry podwójnej para Nadajewska (Advantage)/Wędrocha pokonała pary: Hędrzak/Szczotka 6/4, 7/5, Brunzlow/Derecka 6/4, 4/6 11/9. W finale uległa parze Falkowska/Hertel 5/7, 1/6.

Ogromne gratulaje dla wszystkich naszych zawodników:)