Pierwsze zawodowe zwycięstwo Mai Chwalińskiej podczas Bella Cup

W Toruniu odbyła się 22 edycja zawodowego turnieju kobiet Bella Cup (pula nagród $25.000 + H). Dzięki uprzejmości Dyrektor Turnieju Pani Renaty Sokołowskiej zaledwie 14-letnia Maja Chwalińska (Advantage Bielsko-Biała) otrzymała WC do turnieju głównego. Los skrzyżował podopieczną Pawła Kałuży w pierwszej rundzie z szóstą rozstawioną 23 - letnią Rosjanką Valentyną Ivakhnenko (270 WTA), która w swojej karierze pokonała już Garbine Muguruzę - tegoroczną zwyciężczynię Roland Garros! Mecz Mai z Rosjanką rozpoczął się wręcz sensacyjnie. Po kilkunastu minutach Maja prowadziła już 5:0! a seta zamknęła 6:2. W drugim przy stanie 5:4 i 40:15 nie wykorzystała match balli ostatecznie przegrywajac w tie -breaku 1:7. W trzecim secie wykazała się dużą odpornością psychiczną i pokonała Rosjankę 6:4! odnosząc pierwsze zwycięstwo na zawodowych kortach! Mecz trwał ponad 3 godziny. W drugiej rundzie Maja nie dała już rady Czeszce Gabrieli Pantuckovej (350 WTA). Mecz trwał dwa dni i przerywany był deszczem. Maja dzielnie walczyła i była bliska sprawienia sensacji. Ostatecznie uległa starszej rywalce 4:6, 6:1, 4:6.

W turnieju tym Maja zdobyła 6 punktów WTA. Na swoim koncie ma już ich siedem i od wejścia na listę WTA dzieli ją już tylko jeden punkcik :)

Teraz jednak Maja będzie przygotowywała się do Indywidualych i Druzynowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w lipcu i na początku sierpnia. Trzymamy kciuki