Podsumowanie 2015 roku w bielskim tenisie

Podsumowanie roku 2015 w BKT Advantage Bielsko-Biała

Mija piąty rok funkcjonowania klubu Advantage Bielsko – Biała. To pierwszy mały jubileusz naszego klubu. Jaki był ten rok dla bielskiego tenisa każdy może sobie ocenić sam, my przypomnimy tylko najważniejsze wydarzenia.

W rozgrywkach indywidualnych nasi zawodnicy zdobyli 6 medali Mistrzostw Polski. W kategorii do lat 10 Weronika Domańska zdobyła tytuł w grze podwójnej oraz brązowy medal w grze pojedynczej. W młodziczkach Ola Nadajewska zdobyła dwa srebrne medale w grze podwójnej w rozgrywkach letnich i zimowych. W kadetach , jedyny chłopak, Mikołaj Wrzoł również wywalczył srebrny medal w grze podwójnej i w kategorii juniorek Magda Zajda stanęła na najniższym stopniu podium także w grze podwójnej.

Jak co roku wystawiliśmy silne drużyny dziewcząt, które  w kategorii skrzatek, młodziczek i kadetek wywalczyły w sezonie letnim i zimowym dwa złote, srebrny i dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Wynik ten dał nam 4 miejsce w Polsce w klasyfikacji klubowej. Zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej uplasowaliśmy się tylko za takimi potęgami jak Legia Warszawa, AZS Poznań i Górnik Bytom.

Na arenie międzynarodowej swój najlepszy rok świętowała podopieczna Pawła Kałuży Maja Chwalińska. Maja została Mistrzynią Europy młodziczek w grze podwójnej w parze z Igą Świątek oraz Drużynową Mistrzynią Europy młodziczek w rozgrywkach halowych. W sezonie letnim zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy młodziczek oraz brązowy medal Mistrzostw Świata w drużynie Polski młodziczek. Tylu medali w kategorii do lat 14 nie zdobyła nawet sama Agnieszka Radwańska. Miejmy nadzieję, że w kategoriach seniorskich Maja również prześcignie Agnieszkę. Maja rozpoczęła już również walkę w turniejach ITF do lat 18. Jej celem jest zakwalifikowanie się w niedalekiej przyszłości do juniorskich turniejów Wielkiego Szlema. Ma za sobą udany debiut dochodząc do faz półfinałowych w Szwecji i Luksemburgu.

Również inni nasi zawodnicy z powodzeniem startowali w turniejach międzynarodowych Tennis Europe w Polsce i  za granicą. Do końcowych faz rozgrywek dochodzili Ola Nadajewska, Magda Zajda czy Mikołaj Wrzoł.

Spore sukcesy, co cieszy, odnosili w tym roku nasi najmłodsi podopieczni: Jakub Jędrzejczak, Mikołaj Migdalski, Zuzia Kosowska, Wiktoria Bijałd, Jakub Keiper, Ania Hałat, Maciek Stanclik i In.,  zaznaczyli swoją obecność na Śląsku i mamy nadzieję, że już w przyszłym roku będą bić się o jak najwyższe lokaty w turniejach ogólnopolskich.

Klub nasz to nie tylko tenis zawodniczy, ale również rekreacyjny, amatorski. W szkółkach na co dzień trenuje ponad 180 dzieci. Najmłodsi 5-6 latkowie już uczestniczą w turniejach i miejmy nadzieję już wkrótce zaczną deptać po piętach starszym, bardziej utytułowanym rywalom.

Na koniec trochę planów na Nowy Rok: W 2016 roku planujemy wybudować nowoczesny domek klubowy z zapleczem sanitarnym, biurowym, siłownią, sauną, pokojami gościnnymi i restauracją oraz ocieplić korty 3 i 4 pod halą. O wynikach sportowych ciężko mówić, ale plany są na pewno ambitne.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim sponsorom i dobrodziejom za okazane wsparcie w tym roku. Bardzo liczymy na Waszą pomoc w roku 2016.

Wszystkim zawodnikom, opiekunom, trenerom, rodzicom, sponsorom, klientom, pracownikom i sympatykom naszego klubu składamy najserdeczniejsze życzenia Zdrowych i Spokojnych Świąt i jeszcze większych sukcesów w roku 2016.