Puchar Śląska na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała

PUCHAR ŚLĄSKA NA KORTACH W BIELSKU-BIAŁEJ

W dniu 21.06.15 na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała odbyła się IV edycja turnieju o Puchar Śląska w kategorii do 6, 8 i 10 lat. W zawodach wzięło udział 44 zawodników. Organizatorem zawodów był BKT Advantage wspólnie ze Śląskim Związkiem Tenisowym a nagrody ufundował Urząd Miejski Bielsko Biała.

O punkty Pucharu Śląska rywalizowali chłopcy i dziewczynki  z regionu śląskiego i bardzo liczna grupa zawodników  BKT.  Wystartowało ogółem 18 naszych wychowanków. W kategorii do lat 6 zwyciężył Karol Olesik, wygrywając wszystkie mecze grupowe a w grupie czerwonej wygrał Tymoteusz Kapela grając w finale z Borysem Marusiakiem 7/3;7/2, oboje z klubu Sport Med Zabrze. Wśród dziewczynek triumfowała Maja Nieradzik z Sosnowca wygrywając w finale z Julią Zięć również z Sosnowca  7/1;7/4. W grupie zielonej wśród dziewczynek zwyciężczynią okazała się Oliwia Bergler, wygrywając w finale z Polą Kasprzak 6/1. Obie zawodniczki z klubu Górnik Bytom. W kategorii chłopców w finale spotkali się Kuba Jędrzejczak z Mikołajem Migdalskim  zawodnicy klubu BKT Advantage, gdzie Kuba wygrał 6/0.

Gratulujemy zwycięzcom a zwłaszcza naszym najmłodszym zawodnikom, dla których był to pierwszy start w kat. czerwonej. Dzielnie walczyli ze starszymi kolegami. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i medal a najlepsza trójka została uhonorowana pucharami.