Rewelacyjny występ Mai Chwalińskiej na turnieju ITF w Szwecji

Świetny wynik Mai Chwalińskiej w Szwecji

13-letnia Maja Chwalińska zdecydowała się rozpocząć już rywalizację w turniejach ITF do lat 18. Wybrała się zatem do Szwecji na turniej SEB Outdoor Open – ITF G4 po doświadczenie wśród starszych zawodniczek oraz cenne punkty do rankingu ITF, których czołowa setka uczestniczy w turniejach Wielkiego Szlema wspólnie z zawodowymi tenisistami.

Debiut wypadł bardzo okazale. Maja, najmłodsza uczestniczka turnieju, dotarła do półfinału gry pojedynczej i podwójnej. W turnieju singlowym Maja w pierwszej rundzie spotkała się ze Szwedką Elin Hellberg i oddała przeciwniczce tylko jednego gema zwyciężając 6/1, 6/0. Równie łatwo pokonała w drugiej rundzie rozstawioną z numerem trzecim Dunkę Olgę Helmi 6/2, 6/0. W ćwierćfinale bez złudzeń pozostawiła Szwajcarkę Anabel Marazzottę 6/0, 6/2. Niestety ten ekspresowy marsz został zatrzymany przez kontuzję. W półfinale Maja skreczowała po przegraniu seta 3/6 starszej koleżance Darii Kuczer ze Szczecina. W grze podwójnej w parze z Anabel Marazzottą w pierwszej rundzie pokonały szwedzką parę Berlin/Opitz 6/3, 6/4 oraz w ćwierćfinale koleżanki z kraju Hertel/Kuczer 6/4, 6/7(3), 10/6 by ulec w walce o finał późniejszym zwyciężczyniom Szwedkom Rosenqvist/Wikberg6/4, 3/6,4/10.

Turniejem tym Maja udowodniła, że jest w pełni gotowa na rywalizację w turniejach ITF. Życzymy szybkiego powrotu do optymalnej dyspozycji i powodzenia w kolejnych startach.