Sukcesy naszych zawodników na otwarcie sezonu letniego

Rozpoczął się sezon letni 2016 turniejami ogólnopolskimi, w których bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy.

W Krakowie odbył się OTK Kadetów, w którym świetnie zaprezentowała się Aleksandra Nadajewska (BKT). W turnieju gry pojedynczej Ola dotarła do finału pokonując po drodze Oliwie Syczuk (NST) 6/1, 6/2, Nikolę Żurawską (GAT Gdańsk) 6/0, 6/1. W półfinale okazała się lepsza od Oli Jeleń (Legia Warszawa) 6/3, 6/2. W finale nie dała już rady najlepszej polskiej młodziczce – Oli Wierzbowskiej ( KKS Olsza) 4/6, 2/6. W grze podwójnej w parze z Olą Wierzbowską Ola dotarła do finału. W grze podwójnej chłopców dobrze wypadła para Jakub Pala/Andrzej Kuś (BKT), która dotarła do półfinału.

W Zabrzu odbył się OTK Juniorów, w którym dobrze wypadła Paulina Kostka (BKT). Paulina dotarła do półfinału pokonując Olę Rojek (Szczawno Zdrój) 5/5ret., ale w półfinale nie dała rady Karolinie Wiśniewskiej (KKT Wrocław) 0/6, 2/6.

W Bytomiu rywalizowały seniorki w turnieju grupowym. Świetnie wypadła w nim Magdalena Zajda (BKT). W fazie grupowej pokonała wszystkie rywalki: Sonię Grzywocz 7/5, 6/3, Agatę Jurczak 6/3, 6/4 oraz Beatę Światłoń 6/4, 6/3 co pozwoliło Magdzie awansować w fazie finałowej do grupy walczącej o miejsca 1-4. Tutaj Magda pokonała Paulinę Lewandowską 7/6(2), 2/6, 10/7 oraz Magdę Hędrzak 3/6, 7/6 (1), 10/7 uległa tylko Marcelinie Podlińskiej 1/6, 1/6. Wyniki te dały Magdzie tylko 3 pozycję, zwycięstwo przegrała gorszym stosunkiem setów i gemów.

Gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom