Trzy medale bielskich krasnali na Mistrzostwach Polski w Puszczykowie

Wspaniały występ bielskich krasnali na Mistrzostwach Polski

Jak co roku na przełomie stycznia i lutego Akademia Tenisowa Andżeliki Kerber w Puszczykowie gościła najlepszych polskich krasnali (zawodników do lat 10). Jednakże te Mistrzostwa były szczególne z dwóch powodów. Po pierwsze, równolegle do Mistrzostw Krasnali w Australii kończył się finał kobiet Australian Open, który wygrała właśnie Andżelika Kerber także atmosfera zawodów w Puszczykowie była szczególna. Po drugie, po raz pierwszy bielscy zawodnicy w kategorii chłopców wywalczyli na imprezie tej rangi trzy medale(!) udowadniając, że BKT Advantage Bielsko – Biała to nie tylko tenis kobiecy. Za wyjątkiem Mikołaja Wrzoła do tej pory medale zdobywały tylko dziewczynki.

Klub z Bielska w Puszczykowie reprezentowali: Mikołaj Migdalski, Jakub Jędrzejczak i Jakub Tomasiak. W turnieju gry pojedynczej chłopcy w komplecie awansowali do trzeciej rundy. Na tym etapie Kuba Tomasiak uległ najwyżej rozstawionemu Tomaszowi Berkiecie 1/6, 3/6, a Mikołaj Migdalski Leonowi Zaorskiemu 0/6, 4/6. Kuba Jędrzejczak pokonał Oliviera Zygmunta 6/1, 6/1. W ćwierćfinale pokonał Leona Zaorskiego 6/0, 6/1 i zapewnił sobie brązowy medal. W półfinale po dramatycznym meczu uległ Marcinowi Andrzejczakowi 4/6, 6/4, 9/11. Niemniej jednak brązowy medal to duży sukces i nagroda za ciężką pracę.

W turnieju gry podwójnej do ćwierćfinału awansowali Mikołaj Migdalski i Kuba Jędrzejczak oraz Kuba Tomasiak w parze z Marcinem Andrzejczakiem. Mikołaj z Kubą ograli parę Ostrowski/Kucharski 6/2, 6/2 i awansowali do fazy medalowej. Niestety Kuba Tomasiak z Marcinem Andrzejczakiem w dramatycznych okolicznościach przegrali w tej fazie zawodów z parą Kowalski/Michałowski 6/4, 6/7, 8/10. W półfinale para Migdalski/Jędrzejczak uległa parze Frydrych/Berkieta 3/6, 5/7 ale zdobyła brązowy medal.

Na koniec zawodów na korty dotarła nowa Mistrzyni Australian Open Angie Kerber i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie również z naszymi chłopakami. Miejmy nadzieję, że to dobry znak dla naszych zawodników z których Kuba Jędrzejczak już był raz w Australii w nagrodę za zwycięstwo w turnieju dzieci do lat 8, na razie jako obserwator, ale kto wie może w przyszłości będzie dane chłopakom zagrać w tych prestiżowych zawodach.

Gratulacje dla naszych najmłodszych zawodników oraz ich opiekunów za emocje i sukcesy.