VI miejsce mężczyzn w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie

Na zakończenie rozgrywek drużynowych w Bytomiu rywalizowały najlepsze drużyny Mężczyzn, w tym po raz drugi BKT Advantage Bielsko - Biała w składzie: Mikołaj Wrzoł, Szymon Bandura, Jakub Jastrzębski (grający trener i sparinpartner), Jakub Pala i grający trener Marek Mrozek. Nie udało się poprawić zeszłorocznego rezultatu i tak jak rok temu nasi seniorzy zajęli 6 miejsce. A mogło być dużo lepiej. W pierwszym pojedynku, który decydował o awansie do strefy medalowej nasi zawodnicy po grach singlowych prowadzili z bratobójczym pojedynku z klubem UKS Beskidy Ustroń 3:2. Mikołaj grając na pierwszej rakicie ograł faworyzowanego Macieja Kazanowskiego 6:1, 6:3. Swoje mecze wygrali też Kuba Jastrzębski w trzech setach z Łukaszem Kozielskim i Marek Mrozek. Wystarczyła jedna wygrana w grze deblowej i mogliśmy znaleźć się w strefie medalowej. Nie udało się i pozostała walka w strefie 5-8 miejsca.

W kolejnym spotkaniu z Klubem Vario Klub Żerniki Wrocławskie również po singlach prowadziliśmy 3:2. Tym razem jednak nasz pierwszy debel Mikołaj Wrzoł/Marek Mrozek postawił kropkę na "i" i wygraliśmy spotkanie 4:3. W ostatnim spotkaniu o piąte miejsce nasi zawodnicy ulegli mocnemu klubowi ze Złotoryi i musieliśmy zadowolić się 6 miejscem.

Dziękujemy za walkę. Nasza młodzież najlepsze występy ma przed sobą. Mikołaj i Szymek to jeszcze juniorzy, a Kuba Pala to zaledwie 15 latek, który był najmłodszym zawodnikiem na Mistrzostwach Polski seniorów. Nie zawiedli grający trenerzy: Kuba Jastrzębski i Marek Mrozek, którzy zagrali bardzo dobre spotkania singlowe i ogrywali przeciwników o kilkanaście lat młodszych.

Już za kilka miesięcy będzie szansa na rewanż tym razem w Halowych DMP.
Dziękujemy naszym zawodnikom, grającemu trenerowi Markowi Mrozkowi i wypożyczonemu z Chorzowa, reprezentującemu po raz kolejny nasze barwy Kubie Jastrzębskiemu. Przypomnijmy, że Kuba jest jednym ze sparinpartnerów Mai Chwalińskiej.